Manuál projektu „Za pověstmi Českého ráje“

pro výletní místa (= turistické atraktivity)

________________________________________________________________________________________________

 

Princip hry:

·        Pravidla hry jsou uvedena v Cestoknížce a v Cestomapě.

·        Návštěvník, který si zakoupí v libovolném informačním středisku regionu Český ráj Cestoknížku, k ní dostane zdarma Cestomapu a obal na pohlednicové karty. V Cestomapě je uveden seznam Výletních míst.

·        Návštěvník sbírá do Cestoknížky razítka na Výletních a Vandrovních místech a plní úkoly z Cestoknížky. Vandrovní místa = jakákoli služba cestovního ruchu - koupaliště, restaurace…

·        Za každých 5 různých razítek z Výletních míst a za splnění úkolů z jedné oblasti obdrží návštěvník v libovolném informačním středisku regionu dárek a Bonusovou kartu, která je poukazem na volnou či zlevněnou turistickou službu z aktuální nabídky, uvedené na Bonusové kartě.

·        Celá hra je u konce, pokud návštěvník splní všechny úkoly v Cestoknížce, nasbírá 30 razítek na Výletních místech a 20 razítek na Vandrovních místech. Kontrolu splnění provádí informační středisko, které předá návštěvníkovi odznak, certifikát a dárek.


Úloha Výletního místa:

 

·        Návštěvník, zapojený do hry Vám po zakoupení vstupenky do Vašeho zařízení předloží Cestoknížku, ve které je na konci brožury prostor (pět stran – 40-44) pro otisky razítek Výletních míst. Do prvního volného okénka otisknete razítko, které jste dostali pro hru „Za pověstmi Českého ráje“ – je to razítko se skřítkem a názvem Vašeho objektu.

·        Výletní místa, která mají pohlednicové karty s pověstmi, předají návštěvníkovi k razítku ještě jednu pohlednicovou kartu. (Týká se těchto výletních míst - hrad Frýdštejn, hrad Kost, hrad Rotštejn, hrad Valdštejn, hrad Valečov, kostel Navštívení Panny Marie Bozkov, Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou, Městské muzeum Železný Brod, Muzeum a Pojizerská galerie Semily, Muzeum Mladoboleslavska, Muzeum panenek a medvídků Troskovice, Regionální muzeum a galerie Jičín, rozhledna Tábor, Státní zámek Hrubý Rohozec, Státní zámek Mnichovo Hradiště, Valdická brána Jičín, zámek Dětenice, zvonice Rovensko pod Troskami.)

Organizace hry:

 

·        Koordinátorem hry je Sdružení Český ráj.

·        Informační střediska v regionu spolupracují se Sdružením Český ráj. V této hře je mj. jejich úlohou prodej Cestoknížek, vydávání Cestomap, výdej dárků a Bonusových karet návštěvníkům, kteří splnili podmínky hry.

·        Vaše případné dotazy Vám zodpoví Vaše spádové informační středisko.

 

Sdružení Český ráj, Antonína Dvořáka 335, 511 22 Turnov

Tel.: 481 540 253, e-mail: cesky-raj@turnov.cz