KULTURA V ZÁŘÍ

Čtvrtek 2. září

ŠOUMEN

Vystoupení místního muzikanta Pavla Homolky. Šoumen pseudoart a Zadní trakt uvádí HUDBA PŘED POMEZÍM....

Vstupné 20 Kč.

Divadelní bar a Zadní trakt / Začátek v 19.30 hodin

 

Sobota 4. září

TURN IT ON II

Pokračování drumandbassové & breakbeatové noci. Čtveřice dj´s vystřílí náboje ráže drum´n´bass do vašich uší ve velkém sále Střelnice a zabije zbytky disca, co zbyly z léta. Nebude nouze o zajímavé djské shadowbox tváře jako je DJ Sweg, DJ Anakin, DJ 2K a hlavní hvězda večera DJ Koogi, který patří mezi nejznámnější a nejzkušenější české DJe na poli zlomených beatů. Během svého... působení vyzkoušel mnoho různých hudebních stylů - hrával hip-hop, breakbeat, měl rezidentní houseovou noc DJem Bidlem v Radosti FX, zkoušel hrát i techno, ale nejvíc se zapsal do povědomí lidí jako drumandbassový DJ. Vstup 100 Kč.

KC Střelnice / Začátek ve 21 hodin

 

Sobota 11. září

GYMPLFEST

Další ročník hudebního festivalu přivede na jeviště místní skupiny Big Fish Gone, Vyfikundace, P.U. Jazz Quintet, Traffic Jam, Tam dole tma, i dvě přespolní - PDLK z Pěnčína a Straba z Jablonce nad Nisou. Připravena jsou jako vždy různá další překvapení a samozřejmě chutné občerstvení. Vstupenky v předprodeji na Gymnáziu za 80 Kč, na místě pak za 100 Kč. Letní kino / Začátek v 16 hodin

 

Úterý 14. září

Cestovatelský klub

ZÁHADNÁ MÍSTA SVĚTA

Cestovatelský cyklus letos zahájíme s osvědčeným přednášejícím Liborem Turkem. Vydáme se do Peru za zvláštními obřími obrazci planiny Nazca, z fantastické říše Inků vybral Machu Picchu opředené mnoha tajemstvími. Po anglickém Stonehenge zajedeme do Skotska nejen pátrat v jezeře Loch Ness po tajemném plesiosaurovi, ale i obdivovat další záhadné stavby. Při procházce mezi kostrami dinosaurů (v Kanadě v parku Dinosaurů) se zamyslíme nad jejich náhlým vyhynutím.

V Himálajích budeme pátrat po stopách Sněžného muže, na řeckém ostrově Santorini snad objevíme pozůstatek bájné Atlantidy. Na ostrově Hawai'i mezi zkamenělými stromy budeme pátrat po vzniku těchto ostrovů i zdroji energie sopečné činnosti. Vše s autentickými záběry a zajímavým komentářem. Vstupné 40 Kč.

Městské divadlo / Začátek v 18 hodin

 

Středa 15. září

561. koncert Turnovských hudebních večerů

KLENOTY ČESKÉ HUDBY

Dámský hudební soubor MUSICA DOLCE VITA ve složení Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna a Zbyňka Šolcová – harfa vybral skutečné perličky z děl českých mistrů a přednese nám je v tomto atraktivním nástrojovém obsazení. Uslyšíme skladby J. Myslivečka, F. Bendy, L. Koželuha, D. J. Škroupa, B. Smetany, A. Dvořáka, B. Martinů, Z. Folprechta, L. Janáčka, P. Ebena a J. Krčka. Vstupné 90 Kč v předprodeji, na místě 100 Kč.

Městské divadlo / Začátek v 19.30 hodin

 

Čtvrtek 16. září

Písničky napříč

ONDŘEJ HALAMA A JAN ŠTEFLÍČKOVÁ

Klubový pořad kapelníka turnovské skupiny Pranic Ondřeje Halamy, který zve zajímavé hosty, tvůrce a interprety autorských písní. Tentokrát je to je Jana Šteflíčková, herečka a písničkářka, držitelka ceny ze Zahrady písničkářů. Jana právě připravuje svoji novou desku. Upozornění: během koncertu se v kavárně nekouří. Vstupné 50 Kč (předprodej vstupenek v KCT a přímo v Kavárně.

KAVÁRNIČKA v ulici 5. května (naproti Toku) / Začátek ve 20 hodin

 

Pátek 17. září

FEHER FEKETE KEREK

Styl hudebního přednesu diváky stále oblíbenější skupiny se nedá blíže specifikovat, jde o mix reggae, ska, balkána, latina, čardáše, punku... Nástrojové obsazení kytara – basa – akordeon - bicí – perkuse to vše umožňuje. Hudební složka je navíc podpořena výborným zpěvem a tanečními kreacemi východní Arménské školy. Popisuje se špatně, ale poslouchá moc dobře. Přijďte vyzkoušet! Vstupenky na místě 120 Kč.

KC Střelnice / Začátek ve 20 hodin

 

 

Sobota 18. září

TŘI ČUNÍCI

Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!

Klasická činoherní pohádka na motivy známého příběhu o třech malých prasátkách s hudbou Jaromíra Nohavici potěší malé diváky i jejich dospělý doprovod. Divadlo Neklid ji nastudovalo se studenty Vyšší odborné školy herecké ve Zlíně a doplnilo pražskými herci. Vstupné pro děti 20 Kč, pro dospělé 30 Kč.

Městské divadlo / Začátek v 10 hodin

 

Úterý 21. září

Představení pro školáky

LAKOMÁ BARKA

Známý pohádkový příběh Jana Wericha je určen malým i dospělým divákům. Stejně jako ostatní Werichovy pohádky, také Lakomá Barka okouzluje jedinečným humorem, jazykovým vtipem i moudrostí. Půvabně pranýřuje nechvalně známé lidské vlastnosti, jakými jsou lakota, hamižnost a sobectví. Herci Divadélka Na koleně si k inscenaci pořídili ještě loutku v životní velikosti.

Městské divadlo / Začátky v 8.30 a 10 hodin

 

1. představení Klasické divadelní řady

DEZERTÉR Z VOLŠAN

Divadelní společnost Julie Jurištové v režii Milana Schejbala nastudovala trochu smutnou komedii Emila Artura Longena.

Nenapravitelný flamendr to přežene s koňakem a je pokládán za mrtvého. Manželka mu vystrojí pohřeb, ale nebožtík se probudí a doví se tak leccos nepěkného o svém manželství a úmyslech pozůstalých. Hrají: Oldřich Navrátil, Kamila Špráchalová / Denisa Nová, Julie Jurištová / Dagmar Čárová, Miluše Bittnerová / Adéla Zejfartová, Zdeněk Hruška / Ernesto Čekan, Petr Oliva / Milan Duchek, Libor Jeník / Jiří Hána / Jiří Krejčí. Zbylé vstupenky v předprodeji za 180-160-140 Kč, na místě s příplatkem 20 Kč.

Městské divadlo / Začátek v 19.30 hodin

 

Pátek 24. září

BRIAN CHARTRAND TRIO

Sám Brian Chartrand vystupuje jako písničkář, s triem lze jejich styl označit jako folk rock. Hosté z Phoenixu v Arizoně vystoupí na malém sále Střelnice s asi hodinovým koncertem. Návštěvníci navazujícího koncertu Radůzy si je mohou dát jako hudební předkrm. Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč.

KC Střelnice / Začátek v 18.30 hodin

 

RADŮZA

Po několikaleté pauze, způsobené také dvojnásobným mateřstvím Radůzy, se tato svérázná muzikantka vrací i na turnovskou scénu. Její hudba vychází částečně z chansonu, ale největší díl inspirace čerpá Radůza z folklóru a nálady městských odrhovaček, které v jejím syrovém podání nabízejí nečekané hudební i textařské obraty. Řadí se tak k nejmladší generaci české alternativní scény, která sklízí úspěchy nejen na domácích pódiích, ale i v zahraničí. Nejnovější deska "Miluju vás" je ze všech desek, které Radůza doposud vydala, tou nejintimnější zpovědí. Vyšla v březnu 2010, lze tedy očekávat, že velká část koncertu bude čerpat právě z ní. Vstupenky v předprodeji 250 Kč, na místě 270 Kč.

KC Střelnice / Začátek ve 20 hodin

 

 

ŘÍJEN

Pátek 1. října

Představení pro školáky

NÁPAD MYŠKY TEREZKY

Divadlo Matěje Kopeckého Praha nese jméno pokračovatele slavného loutkářského rodu Kopeckých. Jejich loutky jsou krásně vypracované, texty pohádek srozumitelné a jazykově čisté, prostě opravdová pohádková klasika. Představení je určeno dětem z mateřských škol a mladším školákům.

Městské divadlo / Začátky v 8.30 a 10 hodin

 

BESÍDKA TEXTOVÉ DÍLNY SLÁVKA JANOUŠKA

Další ročník setkání písničkářů z celé republiky, jejichž zájmem je vnášet do textů písní poezii a krásu slovního vyjádření. Vstupné 100 Kč v předprodeji, 130 Kč na místě.

KC Střelnice / Začátek v 19 hodin

 

Neděle 3. října

ZAHÁJENÍ TANEČNÍCH KURZŮ

Pokračovací taneční pro mládež a nově otevřený kurz pro dospělé ve velkém sále Střelnice začínají! Kdo se zapomněl přihlásit, má ještě poslední možnost.