26.5.2022

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čte 323 lidí.

Počet přístupů

7719

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

Výpis komentářů k článku : POUTNÍ CHRÁM SV. JOSEFA NA KOZÁKOVĚ

Re: Kameru misto chramu [ODPOVĚDĚT]
Lada - 12.3.2005 20:37:43
To je fakt, kamera nebo kamery na Kozákově by bodly. Třeba k tomu jednou dojde.
Kameru misto chramu [ODPOVĚDĚT]
Milos Zahradnik - 12.3.2005 12:20:38
Spolek Hydronet.cz postavil za posledni rok v kraji nekolik online kamer, jsou i v odkazech zde na rajnetu. Nejcerstvejsim prirustkem minuly tyden je kamera na Vrbatove boude. Co by na Kozakove melo smysl ? Kvalitni online digitalni kameru (nejlepe panoramatickou ci spis nekolik kamer) snimajici pohled nahore z veze na nekolik svetovych stran. Ve dne v noci. Tohle by byl lepsi, nekoliksetkrat levnejsi (a setrnejsi k lokalite) pocin nez chram :-) ale narazi to zatim na pravdepodobnou neprustrelnost predpisu vlastniku veze -armady.
Archiv článků [ODPOVĚDĚT]
Talli - 28.2.2005 18:29:08
Vážení čtenáři, sice jsme udělali na Rajnetu velký úklid, ale část článků zůstává v archivu jako Paměť kraje.Tp aby nám zas někdo nemohl tvrdit, že ta či ona věc se nikdy nestala. Toho jsme si mylím užili mezi 25.únorem 1948 a17.listopadem 1989 dost. (A už to na nás zase politici zkouší.) Talli
zbytečná diskuse [ODPOVĚDĚT]
Jan Štěpánek - 28.2.2005 9:44:42
Vážení přátelé, podívejte se - prosím - kdy byl článek na RajNetu zveřejněn. Akce skončila, protože mj. ji nepodpořil litoměřický biskup a později biskupská konference s tím, že (nejen) na Semilsku je víc třeba opravit stávající kostely, než stavět nové. Přeji klid a pohodu J.Š.
Chyťte se za mozek ! ! [ODPOVĚDĚT]
Miloš Karásek - 28.2.2005 7:20:40
Přečetl jsem si článek i první komentář. Nelze než souhlasit, tedy s komentářem! Jak může někdo chtít zničit tak nádherné místo jakoukoli další stavbou? Mír - ano, není nic důležitějšího a je to (snad s výjimkou koránu) v souladu se všemi náboženstvími. Ale jak už nám dějiny po staletí dokládají, každý si náboženství přizpůsobuje podle svých potřeb. Přečtěte si bibli. Kristus zakazuje klanění se modlám a symbolům. A Příroda je sama o sobě tím nejkrásnějším a nejdůstojnějším chrámem. Je úplně jedno, kterým jménem Boha nazýváte a jak jej uctíváte. Chcete na vrcholu Kozákova svému Bohu sloužit nebo s ním rozmlouvat? Prosím, máte možnost. Vystoupejte nahoru, smekněte, rozhlédněte se do všech stran a PODĚKUJTE !!! To je to nejlepší, co můžete udělat. K čemu na Kozákově kongresový sál?! Romlouvejte, diskutujte, chcete-li být na vrcholu hory blíže Bohu - buďiž, ale nechte si tedy nad hlavou volné nebe! Záměrně jsem se nezmiňoval o hrůzách, které by přinesla do této lokality rozsáhlá stavební činnost.
Pro Boha!!!!!!! [ODPOVĚDĚT]
Meda Binda - 26.2.2005 23:27:18
Nestavte na Kozákově žádné "POUTNÍ CHRÁMY" a ani jiné nové stavby. Toto poutní místo je samo o sobě "JEDNÍM POUTNÍM CHRÁMEM V KRÁSNÉ PŔÍRODĚ" a úmysl postavení jakékoli nové stavby si je podobný s nápadem postavit středem Českého ráje dálnici.

Přidat komentář


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -