22.7.2018

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čte 1030 lidí.

Počet přístupů

27059

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

Výpis komentářů k článku : Tři otázky pro…RNDr. Lenku Šoltysovou, vedoucí správy CHKO Český ráj

Re: K myslivosti... [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 2.5.2006 21:14:53
hovno
Přízpěvek [ODPOVĚDĚT]
Stránský František - 27.2.2005 9:26:46
V dřívějších dobách byl myslivec skutečným otcem přírody a bylo pro něho důležité vše živé v jeho revíru. Dobře si totiž tehdejší pán lesa uvědomoval že příroda vymyslela všechny tyto živočichy tak aby každý plnil svou úlohu a příroda jako celek pak fungovala bez problémů. Dnešní myslivec je prachobyčejným výrobcem přesně určených druhů zvířat a ptáků kteří se dají na trhu dobře zpeněžit. Časté argumenty některých myslivců jak se údajně nadřou s nošením krmení pouze ukrývá právě závěrečný efekt zisku trofeje nebo peněz za prodej trofejního zvířete. Musíme si konečně uvědomit že příroda je nás všech a všichni musíme táhnout za jeden provaz. A mimo to páni myslivci,ti různí ekologičtí aktivisté vznikli pouze proto,že právě myslivec již není myslivcem a ochráncem přírody tak jako dříve a proto musí někdo jiný pomoci všem ostatním tvorům přežít v boji s některými myslivci a jim podobným.
K myslivosti... [ODPOVĚDĚT]
Mgr. Miroslav Beran - 16.2.2004 23:35:07
K "myslivosti" mám již aspoň třetinu století silné vnitřní výhrady... Kdyby mohli samotní myslivci rozhodovat o druhové skladbě zvěře a ptactva ve svých "honidbách", byla by to z hlediska zachování živočišných druhů katastrofa! Vždyť to, co má "zahnutý zobák" je t.zv. "škodná", škodnou je liška, rys (na Šumavě, jinde asi již v ČR nežije, pokud nebyl "vysazen" a utajován před myslivci...), "škodnou" je nakonec i ježek v bažantnicích...Kdysi mi jeden z předsedů mysliveckého svazu na takovouto kritiku odvětil: "...ale srnčí (zaječí, bažantí) pečeně na stole by se ti líbila, co?". Zodpovědně tvrdím, že za cenu likvidace druhové pestrosti živočistva nikoliv! Nejsem ekologický naivista, abych prosazoval naprostou nedotknutelnost krajiny, neboť i ve světových rezervacích čas od času musí regulovat stavy zvěře... ekosystémy jsou - ve své většině - tak narušeny člověkem, že bez regulace to zřejmě nepůjde...ale pod pojmem MYSLIVOST bych raději spatřoval ZACHOVÁNÍ PLANETY ZEMĚ s druhovým živočišným a rostlinným bohatstvím!

Přidat komentář


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -