19.9.2018

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čte 485 lidí.

Počet přístupů

8886

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

Výpis komentářů k článku : Mezioborová konference k 50 letům vyhlášení CHKO Český ráj

Re: Re: Re: Díky [ODPOVĚDĚT]
Petr - 22.11.2005 23:26:48
Ahoj Honzo, to nebyla reakce na Tvá slova. Jinak mi můžeš psát přímo, mou soukromou e-mailovou adresu znáš :-) P.
Re: Re: Díky [ODPOVĚDĚT]
Had - 22.11.2005 14:01:13
Milý Petře, nehledej za každým slovem zlý úmysl. Ta slova jsem s nadsázkou vyřkl já a kdyby ses zúčastnil, tak sis je mohl přečíst i na plátně, protože byla součástí prezentace. Nechtěl jsem tím říct, že tramping má v jeskyních své místo, ale a na tom trvám, že člověk měl vliv na jeskyně a jeskynní sedimenty. S pozdravem Had
Trampovani ve skalach [ODPOVĚDĚT]
I. Laengsfeld - 10.11.2005 23:48:48
Tahle cinnost byla vzdy omezovana prirodnim i lidskym cinitelem. Raj prilis maly na ty hordy vandalu, co by ho chteli nicit... Nastesti jsou v tech skalach - a vzdy byli -predatori, omezujici pocet vetrelcu nad unosnou, trvale udrzitelnou mez. V praveku to byli medvedi a vlci, stale nebezpeci pro tehdejsi malou a spatne vyzbrojenou lidskou populaci, hledajici utociste ve skalach. Za tricetilete valky pak zvlcili zoldneri ukajejici sve vilne a krute choutky na bezbrannem obyvatelstvu... Pote jezuite, probasledujici kacire - a ted Ambrozek se svou kohortou tedy strazci CHKO :-)
Re: Díky [ODPOVĚDĚT]
P. Jenč - 4.11.2005 13:20:44
Předpokládám, že autorka předchozího komentáře myslela svou -ryze účelovou větu- s nadsázkou..? Co se táboření na území CHKO Český ráj, mimo místa vyhrazená je zakázáno, to je ale veřejnosti, myslím, obecně známo. Stejně tak zakázáno na území CHKO vyznačovat nové turistické trasy bez souhlasu Správy CHKO atp. To, že pan ministr Ambrozek kdysi v minulosti přenocoval ve skalách Českého ráje z něj nedělá trampa, nesmyslné jsou rovněž interpretace využívání skalních dutin coby tábořišť. pravěkých "trampů", které autorka podsunula některým přednášejícím. na konferenci.
Díky [ODPOVĚDĚT]
Talli - 3.11.2005 8:23:28
Díky všem organizátorům konference.byla velmi podnětná. Doufám, že kvalitní bude i sborník. Takových setkání, třeba úžeji zaměřených na některé problematiky by mělo být více. PS: Podle prohlášení některých přednášejících, tedy kapacit v oborech, se v jeskyních Českého ráje trampuje už od paleolitu.
KDOPAK ROZBOURAL TREMPSKÉ OSADY [ODPOVĚDĚT]
ANON - 2.11.2005 18:36:14
?????????????????????????

Přidat komentář


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -