20.7.2018

rajnet

   

rubriky

Region
Města a obce
Turistický servis
Ochrana přírody
Památky
Tipy na výlet
Cykloservis
Zajímavosti
Představujeme
Lidé
Historie kraje
Názory
Odjinud
Rozhovory
Různé
Redakční zprávy
Archiv článků

RajNet

Redakce
Ikonka RajNetu
Napište nám
Hlavní stránka
Archiv článků

Turist. informace

INFOCENTRA
MUZEA v regionu
DOPRAVA

HRADY

Valdštejn
Kost
Trosky
Valečov
Frýdštejn
Rotštejn
Bradlec
Kumburk

ZÁMKY

Mnichovo Hradiště
Dětenice
Humprecht
Hrubý Rohozec

RajNet - Český ráj

Rajnet on-line

Rajnet si nyní čte 595 lidí.

Počet přístupů

24496

audity

RajNet

Nastavit RAJNET jako startovací stránku. Nastavit na start

Nastavit RAJNET do oblíbených položek. Do oblíbených

novinky e-mailem

Výpis komentářů k článku : Otevřený dopis ministru kultury Václavu Jehličkovi

Re: Re: Re:CHKO Turnov [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 14.3.2007 10:13:04
Škoda, že se k tomu nevyjádří paní ředitelka z CHKO. Určitě si to čte, ale vysvětlovat to daňovým poplatníkům, kteří ji živí, určitě nebude?! Nebo, že by?
Re: Re:CHKO Turnov [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 12.3.2007 12:16:07
To byste se divili, čeho všeho je SCHKO pod vedením odbornice na slovo vzaté schopna - je to asi 3 roky, kdy nepovolila stavbu roubenky ve vzdálenosti cca 2 km od hradu Trosky, a důvod? - nejedná se prý o stavbu typickou! Nevím, ale přijde Vám normální, že SCHKO Turnov měří různými metry? Jak vidět, tak jen vše, co se buduje pro komerční využití má zelenou - není to divné? No, asi nějaká motivace musí být....
Re:CHKO Turnov [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 8.3.2007 14:20:23
Tenisové kurty se budují na louce těsně pod hradem Trosky. V tomto území je zákaz výstavby, daný vyhláškou bývalého ONV Semily. CHKO Turnov to povolila, stejně jako před časem povolila ve stejné lokalitě stavbu penzionu TROSKY, stejně jako povoluje rekostrukce domů pod hradem, v pohledové straně na podstatně větších základech než původní stavba stála, s krásnými střešními okny, střešní krytinou typickou pro venkovská stavení Českého ráje atd. Hold sponzoři jsou sponzoři.
Nadpis [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 7.3.2007 9:49:11
O prodeji Starých Hradů sice nic nevím, ale jedno je jisté, že na ministerstvech a s nimi souvisejícími institucemi si my, občané, živíme úředníky, kteří mají k profesionalitě a objektivitě hodně daleko a na svých místech nemají co dělat. Mám svoje zkušenosti, co tihle lidé dokáží dát i na papír. A tenisové kurty a školící centrum v podhradí Trosek? Proč ne, vždyť je to s podporou samotné SCHKO. Ale mám dobrou radu - stačí se stát "sponzorem" třeba CHKO Turnov a všechno jde. Jak jednoduché ....není to korupce, ale sponorství. Tedy tohle vymyslet, to je opravdu machrovina!
Nadpis [ODPOVĚDĚT]
Jméno neuvedeno - 23.2.2007 9:29:43
Ministerstvu kultury ani nevadí prznění okolí státní památky hradu Trosky, stavbou tenisových kurtů atd. na zelené louce, v chráněné zóně hradu. Myslíte si, že jim záleží na nějakém zámečku? Hlavně, že tam na to mají náměstky, ředitele a vedoucí!!!

Přidat komentář


***


Český ráj : Název Český ráj vznil přibližně kolem roku 1870 v Lázních Sedmihorkách nedaleko Turnova. Mezi tehdejší lázeňské hosty patřívali přední představitelé českého kulturního a společenského života.  Tito vlastenci, prodchnuti doznívajícím národním obrozením a romantismem té doby, vyjádřili svůj obdiv okolí Sedmihorek a nazvali je Českým rájem. Tento romantický název se stal tak oblíbeným a vžil se natolik, že se stal turistickým pojmem pro celou rozsáhlou oblast severovýchodních ČechRajNet - vydává redakce.        -