Výstava plastikových modelů

L.  Sluka - 28.5.2006

Propagační auto a belgičtí modeláři     Tak jako každý rok předposlední sobotu v měsíci květnu, tak i letos, se dne 20.5. pořádala soutěžní výstava plastikových modelů v DDM v Nové Pace výstava plastikových modelů pod názvem "Novopacký šutrák".

     Místní kraj je znám především jako naleziště drahých kamenů. Odtud pochází i název pro soutěžní výstavu a námět na hlavní cenu.

Propagační auto a belgičtí modeláři      Jednotlivé kategorie jsou rozděleny podle standartních měřítek pro plastikové modely letadel, bojové i civilní techniky, aut a figurek. Velmi divácky atraktivní je kategorie dioramat, kde jsou modely letadel a techniky umístěny do reálně znázorněné krajiny nebo prostředí.     Soutěž byla doplněna o doprovodný program – výstavou pilotních odznaků z celého světa, výstavu vojenské techniky, ukázku modelů řízených radiem, vystoupením mažoretek, Model Jana Matyskyzávoděním veřejnosti na velké osmiproudové autodráze.     Letošní akce se zúčastnil rekordní počet soutěžících – 115 seniorů a 53 žáků, kteří vystavovali celkem přes 700 modelů. Ze zahraničí přijeli modeláři až z Belgie.      Celkem bylo uděleno 74 cen.

     Mezi nejúspěšnější oceněné modeláře v kategorii letadel patří: Pavel Samek z Model SaidlaH.Králové , David Matušek z Pardubic, Vladislav Seidl z Děčína a Jaromír Senft z Nymburka. Ze zahraničích účastníků Philippe Urban z Belgie. V kategorii bojová technika- Michal Pelikán z Děčína, Jan Patera z Prahy.     V kategorii aut Miroslav Matyska z Hradce Králové; v kategorii figurek Karel Štětina z Hradce Králové, Marcel Stratílek z Hronova, Milan Tomčík ze Svobody n.Úpou a Bojová technikaZdeněk Petrovič z Pardubic.      Z žáků byl nejúspěšnější Tomáš Matyska z Hradce Králové.     Letošní ročník byl velmi úspěšný a těšíme se již na příští rok.Autor a foto : Milan Věchet

--------------------------------------------------------------------------------------------
Tento článek byl převzat dne 26.5.2022 20:20:09 z Internetového serveru RajNet.cz
--------------------------------------------------------------------------------------------